d&b audiotechnik vuokrayritykset

Listasimme Suomessa d&b audiotechnik -laitteistoja vuokraavat yritykset. Voit ottaa suoraan yhteyttä yritysten d&b-henkilöihin, joiden yhteystiedot löydät tältä sivulta.

Puuttuuko yrityksesi listalta? Haluatko täydentää tietojanne?

> Laita viestiä!


 

AK Sound & Music Service

Hietamäentie 2, 49540 Hamina
www.aksound.com
Jari Vähämäki, +358 40 526 9131, jari.vahamaki@aksound.com

  • Amplifiers: D20, D12, D6, P1200A
  • C-Series: C7, C4, C4-SUB, B2
  • E-Series: E12, E 15 sub
  • Y-Series: Y8, Y12
  • Monitors: M4, MAX

AMS Oy Ltd

Studiotie 19, 62200 Kauhava
www.ams.fi
Sami Jormanainen, +358 40 550 7619, sami.jormanainen@ams.fi

  • Amplifiers: D12
  • Q-Series: Q1

Bright Finland Oy

Sinimäentie 8, 02630 Espoo
www.brightgroup.fi
Anssi Karjalainen, +358 44 5235038, anssi.karjalainen@brightgroup.fi

Toiviontie 1, 33920 Pirkkala
Mikko Nyman, +358 44 7822291, mikko@brightgroup.fi
Veera Niemi, +358 44 7822293, veera@brightgroup.fi

Köydenpunojankatu 14, 20100 Turku
Kalle Miinala, +35840 7534888, kalle.miinala@brightgroup.fi

  • Amplifiers: D80, D20, D12, D6, E-PAC, A1, P1200A
  • C-Series: C4-Top, C4-Sub, C7-Top, C7-Sub, B2
  • E-Series: E0, E3, E8, E12-Sub, E12X-Sub
  • J-Series: J8, J12, J-Sub, J-Infra
  • Q-Series: Q1, Q7, Q10, Q-Sub
  • T-Series: T10, T-Sub
  • V-Series: V8, V12, V-Sub
  • Y-Series: Y10P
  • Monitors: M2, M4, M
  • Subs: B22

Capital AV

Karjalankatu 2C, 00520 Helsinki
www.capitalav.eu
Tomas Ruuhisalmi, +358 40 067 4075, tomas@capitalav.eu

  • Amplifiers: D12, E-PAC
  • C-Series: B2
  • E-Series: E3, E12-SUB
  • T-Series: T10
  • Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub
  • Monitors: MAX, M6

Eventworks Oy

​Verkkotehtaankatu 18, 95420 Tornio
www.eventworks.fi
Veli-Matti Käkilehto, +358 40 1576893, vellu@eventworks.fi

Amplifiers: D80, D20, D12
C-Series: Ci6
E-Series: E6
J-Series: J-Sub
Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub
T-Series: T10
V-Series: V8, V12, V-Sub
Monitors: M4

Kaakonkulman Ääni Ky

Moukarikatu 10, 55800 Imatra
www.kaakonkulmanaani.fi
Kari Hyvärinen, +358 40 156 0696, kari.hyvarinen@kaakonkulmanaani.fi

  • Amplifiers: D12, D20, E-PAC
  • C-Series: B2
  • E-Series: E3
  • Q-Series: Q-Sub
  • T-Series: T10
  • Monitors: MAX

Närpes Ljud & Ljus Service Ab

Östra Linjen 1240, 64220 Yttermark
www.ljudoljus.fi
Kalle Teir, +358 400 263292, kalleteir@hotmail.com

  • Amplifiers: D12, E-PAC
  • Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub

Oulun Kongressitekniikka Oy

Puolatie 10, 90620 Oulu
www.oktoy.fi
Jouko Kettunen, +358 40 5532473, jouko.kettunen@oktoy.fi

  • Amplifiers: D80, D20, D12, D6, E-PAC
  • C-Series: B2, C690
  • E-Series: E0, E5,E8
  • Q-Series: Q7, Q-Sub
  • T-Series: T10
  • V-Series: V8, V12, V-Sub
  • xC-Series: 16C, 24C
  • Monitors: M4, MAX

Oy Aku’s Factory Ltd

Aurinkokuja 9, 33420 Tampere
www.akuntehdas.fi
Jyrki Saranpää, +358 44 7822205, jyrki.saranpaa@akuntehdas.fi

  • Amplifiers: D80, D20, D12, D6
  • C-Series: C4-Top, C4-Sub, B2
  • E-Series: E0, E5, E8, E12X-Sub
  • J-Series: J8, J12, J-Sub
  • Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub
  • T-Series: T10, T-Sub
  • V-Series: V8, V12, V-Sub
  • Y-Series: Y10P, Y8, Y12, Y-Sub
  • Monitors: M4, M6

Prime Time Music Oy

Viikinsaarenkatu 5 B 4, 33250 Tampere
www.primetime.fi
Saku Rasku: +358 40 7632939 saku@primetime.fi

  • Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub
  • Amplifiers: D12

Riemurinne Ky

Teekkarinkatu 17, 33720 Tampere
www.riemurinne.fi
Antti Rinne, +358 50 5863123, antti@riemurinne.fi

  • Amplifiers: D80, D20, D6, DS10
  • E-Series: E8, E5
  • T-Series: T10, B4-Sub
  • V-Series: V-Sub
  • Subs: B22
  • Monitors: M4, M6

Rokkiloota Solutions Oy

Siirtolapuutarhankatu 4 B 35, 33900 Tampere
www.rokkiloota.com
Niki Olkkonen, +358 400 265199, niki.olkkonen@rokkiloota.com

  • Amplifiers: D12, P1200A (AmpMAX)
  • Q-Series: Q1, Q-Sub
  • Monitors: MAX

Ruosila ääni- ja valotekniikka

Länsi-Suomen varasto
Hakatie 6, 29100 Luvia
Keski-Suomen varasto
Lutakonaukio 12 (B2-halli), 40101 Jyväskylä
www.ruosila.com
Ville Kulju +358 500 887271, ville.kulju@ruosila.com
Aki Rantala +358 400 641992, aki.rantala@ruosila.com

  • Amplifiers: D12
  • J-Series: J-Sub
  • Q-Series, Q1, Q-Sub
  • Monitors: MAX

Sound Engine

Lämpökuja 1, 00640 Helsinki
www.soundengine.fi
Jukka Kurkela, +358 40 5060775, jukka.kurkela@soundengine.fi

  • Amplifiers: D80, D20, D12, D6, DS10
  • E-Series: E8, E12X-Sub
  • Q-Series, Q7, Q10, Q-Sub
  • T-Series: T10
  • Y-Series: Y8, Y12, Y7P, Y-Sub
  • Monitors: M4

Tuupa Records Oy

Takasaarenlantie 15, 92140 Pattijoki
www.tuuparecords.fi
Jussi Isokoski, +358 40 8465844, jussi.isokoski@tuuparecords.fi

  • Amplifiers: D12, P1200A, E-PAC
  • C-Series: C7-Top, C4-Top, C7-Sub
  • E-Series, E3, E18-Sub
  • Q-Series: Q7, Q-Sub
  • Monitors: MAX

Ääni- ja valolaite Sähköagentti Oy

Kisällinkatu 6, 15170 Lahti
www.sahkoagentti.fi
Pentti Varpa +358 50 5528500, agenttix@saunalahti.fi

  • Amplifiers: D12, E-PAC
  • C-Series: B2
  • Q-Series: Q1, Q7, Q-Sub
  • Monitors: MAX

Äänirasia Tapahtumantekijä Oy

Karjalankatu 11, 28130 Pori
www.aanirasia.fi
Yrjö Nordling +358 40 5797756, yrjo@aanirasia.fi

  • Amplifiers: D80
  • Y-Series: Y8, Y12, Y10P
  • V-Series: V-Sub